אם אנשים מגיעים למצב שהם חייבים סכומים גבוהים של כסף, כמו למשל מאות אלפי שקלים, אם לבתי עסק או לאנשים פרטיים, הם לא תמיד יכולים לעמוד בחובות אלה. על מנת לקדם נגדם את ההליכים המשפטים הנחוצים, יש לאתר אותם ולכן נדרשת פעולה הנקראת איתור חייבים, שהיא משימה שהיא אינה פשוטה ואף מורכבת מאוד. אנשים רבים מטשטשים את העקבות, על אחת כמה וכמה, כאשר הם חשים שמחפשים אחריהם.

מלאכת איתור חייבים, במצבים כאלה הינה קשה יותר ויש לפנות למשרד חקירות פרטיות, בכדי שניתן יהיה להתחקות אחר עקבות החייב. ישנם מקרים אשר בהם החייבים, מצליחים לברוח לחו”ל ויש להפעיל את הקשרים והידע, על מנת למצוא אותם גם בחו”ל, אם באמצעות נכס הרשום על שמם, כניסה לגבולות של מדינה מסוימת כאשר שמם מופיע ברשימות אלה ועוד.

הדרך הראשונה- התחקות אחר חשבונות בנק החייב

התנהלותו הכלכלית של החייב, כוללת חשבונות בנקים שבבעלותו, נכסים הרשומים על שמו, חשבונות חשמל או ארנונה,כרטיסי אשראי וכדומה. זו הדרך הראשונה לביצוע איתור חייבים. ישנם כאלה החייבים בתשלום מזונות והם מתחבאים מהרשויות. על הבלש הפרטי, לשמור על דיסקרטיות וחשאיות מרבית, כך שיוכל לעקוב באין מפריע למטרת מציאת החייב. הדרכים החוקיות הן מגוונות ורבות וקשה לפרט את כולן. כאשר העידן הדיגיטאלי נמצא בשיאו, ההליך עשוי אמנם להיות קל ותר מאשר בעבר ולכן, ניתן להשתמש ברשת המכילה מידע עשיר גם בתחום זה.

איתור באמצעות בני משפחת החייב

ניתן יהיה לבצע צעד חשוב נוסף, אשר יגיע אל איתור חייבים. בני משפחתו לבטח ידעו פרטים עליו והצעד החכם ביותר הוא למצוא אותם ולהתחקות אחריו. הרשתות החברתיות, מלאות במידע יעיל ולכן ניתן לנסות גם דרך זו. מי שמחפש להשיג חזרה את הכסף שנלקח ממנו, כאשר הוא עדיין משלם חובות של החייב, היות והיה ערב להלוואה גדולה כגון משכנתא למען החייב. לפעמים רשויות החוק, אינם מסייעים לאלה המחפשים את החייבים, ומה שיש לעשות הוא לפנות אל משרד חקירות מוכר ואמין, אשר יוכל לאתר על פי המידע שתיתנו לו את החייב או החיובים.

לא כל משרד חקירות פרטיות עוסק עם איתור חייבים וזוהי סיבה מספקת להתחיל למצוא המצלמות או טלפונים שנית יהיה להגיע לקצה החוט על לאיתורו של החייב. משרד עדי שירותי מידע , פועל מזה שנים והוא בעל שם ומוניטין. למשרד ציוד משוכלל ומהחדשנים ביותר. בחברה, תוכלו למצוא מגוון שירותים כמו: שירותי חקירות, חקירות פיננסיות, עיקול כרטיס האשראי ועוד.

WhatsApp chat